Янгиликлар

  • Бугунги рақибимиз билан танишинг

  • Сана: 15.07.2019
  • Бугун жамоамиз Минскдаги ўқув-йиғин машғулотлари доирасида иккинчи назорат учрашувини ўтказади. Рақиб – Белорусь чемпионатининг олий лигаси иштирокчиси «Городея» футбол клуби.

    Учрашув маҳаллий вақт билан 17:30 (Тошкент вақти билан 19:30)да бошланади. Ўйин «Городея» ўйингоҳида бўлиб ўтади.

    МАЪЛУМОТ УЧУН
    «ГОРОДЕЯ» ФУТБОЛ КЛУБИ
    Ташкил топган йил: 2004
    2011 йил 14 январь куни профессионал мақомини олган.
    Аввалги номи: «Сахкомбинат» (2004-2005 йиллар), «Городея» (2007 йилдан бошлаб).
    Лақаби: «Шакарчилар».
    Стадиони: «Городея».
    Клуб директори: Марченко Александр Владимирович.
    Бош мураббий: Радушко Олег Александрович.
    Жамоа сардори: Дмитрий Лебедев.

    ЭНГ ЯХШИ НАТИЖАЛАРИ
    Белорусь чемпионати олий лигасида 9-ўрин (2016 йил)
    Белорусь чемпионати биринчи лигасида 2-ўрин (2012, 2013, 2015 йиллар)
    Белорусь чемпионати биринчи лигасида 3-ўрин (2011 йил)
    Белорусь чемпионати иккинчи лигасида чемпион (2010 йил)

    ЖАМОА ТАРКИБИ
    Дарвозабонлар
    84 Романюк Николай
    1 Довгялло Игорь
    2 Висоцкий Максим

    Ҳимоячилар
    8 Усеня Сергей
    16 Павлючек Кирилл
    4 Шестиловский Семен
    12 Йоксимович Милан (Сербия)
    53 Жарскис Эдгар (Литва)
    27 Сазонович Станислав
    30 Ровбут Максим
    5 Баглай Илья

    Ярим ҳимоячилар
    10 Лебедев Дмитрий
    21 Воловик Юрий
    77 Завадский Владислав
    25 Башилов Михаил (Россия)
    11 Сорокин Андрей (Россия)
    35 Пушняков Сергей
    14 Тихоновский Сергей
    55 Артюх Мартин
    20 Байдук Дмитрий
    15 Васьков Артем
    7 Митасов Артем (Россия)

    Ҳужумчилар
    19 Волков Роман
    28 Сайчич Лазар (Сербия)

    «ГОРОДЕЯ»НИНГ СЎНГГИ УЧ УЧРАШУВИ
    БЕЛОРУСЬ ОЛИЙ ЛИГАСИ
    Неман-Гродно – Городея – 1:3
    Городея – Слуцк – 1:0
    Гомел- Городея – 0:0

    БЕЛОРУСЬ ЧЕМПИОНАТИ ОЛИЙ ЛИГАСИ

    15-ТУРДАН КЕЙИНГИ ВАЗИЯТ

    № 

    Жамоалар

    Ў

    Ю

    Д

    М

    Т-Н

    О

    1

    БАТЭ

    15

    12

    1

    2

    28-6

    37

    2

    Динамо-Брест

    15

    11

    3

    1

    33-9

    36

    Шахтёр

    14

    10

    1

    3

    22-11

    31

    4

    Динамо-Минск

    15

    9

    1

    5

    22-15

    28

    5

    Торпедо-БелАЗ

    15

    8

    3

    4

    22-15

    27

    6

    Ислочь

    15

    8

    2

    5

    21-18

    26

    7

    ГОРОДЕЯ

    14

    5

    5

    4

    10-12

    20

    8

    Неман

    15

    6

    2

    7

    18-21

    20

    Славия

    14

    5

    3

    6

    17-17

    18

    10

    Витебск

    14

    4

    4

    6

    13-18

    16

    11

    Слуцк

    15

    3

    5

    7

    11-24

    14

    12

    Энергетик-БГУ 

    15

    3

    5

    7

    22-38

    14

    13

    Минск

    15

    2

    7

    6

    18-24

    13

    14

    Гомель

    15

    3

    3

    9

    23-27

    12

    15

    Дняпро

    15

    2

    4

    9

    14-25

    10

    16

    Торпедо-Минск

    15

    1

    3

    11

    4-18

    6



Мавзуга оид бошқа хабарлар